Gaisa bipolārās jonizācijas nepieciešamības pamatojums
SIA „Elmarks Pluss” piedāvātās energoresursus ekonomējošās bipolārās jonizācijas sistēmas ar sterilizācijas efektu veiksmīgi tiek pielietotas neskaitāmos lielos un mazos pārtikas rūpniecības uzņēmumos Eiropā, ASV, Āzijā un Baltijas valstīs, daļēji vai pat pilnīgi aizstājot tradicionālās ķīmiskās tīrīšanas metodes.
Dažādas bipolārās gaisa attīrīšanas iekārtas tiek piedāvātas gan stacionārā, gan pārnēsājamā variantā, kā arī tās var iebūvēt gaisa vados un gaisa kondicionēšanas sistēmās.
Kondicionēšanas un ventilāciju sistēmas bieži ir bakterioloģisko piesārņojumu un pelējuma sēnīšu sporu avots, bet šo sistēmu tīrīšana ir grūti veicama vai pat neiespējama. Bipolārās jonizācijas sistēmu uzstādīšana kondicionēšanas vai ventilācijas sistēmās ļauj sterilizēt ventilācijas kanālus un kondicionēšanas iekārtas. Pie tam šīs sistēmas iznīcina nevēlamās smakas un bagātina gaisu ar aktīvo skābekli, normalizē gaisā pozitīvo un negatīvo jonu līdzsvaru, uzlabojot personāla darba spējas un apkārtējās vides kvalitāti.
bioclimatic bipolāro gaisa jonizācijas iekārtu uzstādīšana ļauj:
- Samazināt mikrobioloģiskā piesārņojuma līmeni gaisā un uz visām virsmām telpā,
- Būtiski ierobežot vai pat atteikties no ķīmisko dezinfekcijas līdzekļu izmantošanas,
- Iznīcināt gaisā esošos organiskos savienojumus (t.sk. baktēriju un infekciju pārnēsātājus),
- Virknē gadījumu, nomācot nevēlamo mikrofloru, nogatavināšanas telpu un dzesēšanas kameru režīmus iespējams nomainīt pret izdevīgākiem,
- Pazeminot etilēna koncentrāciju, palēnināt augļu nogatavošanos augļu glabātuvēs,
- Normalizēt jonu līdzsvaru gaisā, tādējādi uzlabojot personāla darba apstākļus,
- Iznīcināt smakas.
Pārtikas ražošanā mikrobioloģiskā tīrība tiek nodrošināta ar nevēlamo mikroorganismu iekļūšanas ierobežošanu ražošanas telpās (slēgtas priekštelpas, speciālie apģērbi personālam, filtri ventilācijas sistēmās) kā arī ar dezinficējošiem mazgāšanas līdzekļiem.
Tomēr ir pamatoti iemesli, kas neļauj pārtikas pārstrādes uzņēmumos radīt tik sterilu vidi kā farmācijā. Vairumā gadījumu ražošanas telpās ir novērojama pastāvīga darbinieku un tehnikas pārvietošanās. Ar apģērbu, apaviem, paletēm, transporta līdzekļu riteņiem, iesaiņojamo materiālu un gaisa straumēm, kas plūst caur atvērtām durvīm, telpās pastāvīgi ieplūst arvien jauni un jauni mikroorganismi.
Mazgāšanas procesā intensīvai apstrādei tiek pakļautas grīdas un darba virsmas, kas saskaras ar produktu. Tomēr uz tehniskā aprīkojuma vienmēr ir grūti pieejamas vietas, kur mazgāšanas līdzekļi neiekļūst. Tāpat ikdienas mazgāšanai netiek pakļautas sienas, griesti un nesošo konstrukciju elementi.
Telpā uzstādītā bipolārās jonizācijas iekārta nodrošina pastāvīgu gaisa bakterioloģisko tīrību.